Daha aydınlık bir üretim

LED Fabrika aydınlatma İle daha Verimli Bir Üretim ortamı yaratın

LED fabrika aydınlatma ve imalat aydınlatma ile
İşçinin üretkenliğini ve işyeri güvenliğini artırmak istiyorsak, uygun fabrika aydınlatma sistemine ihtiyacımız vardır. Otomobil, gıda, yapı malzemesi, kumaş ve daha fazlası için üretim tesislerinin her türünü özel olarak değerlendiriyoruz. Yüksek sıcaklığa veya düşük sıcaklığa dayanıklı LED fabrika ışıkları sürekli çalışmanın ön koşuludur. Fabrika için şok ve patlamaya dayanıklı aydınlatma, armatürlerin küçük, öngörülemeyen olaylara dayanmasını sağlar.

FABRİKA AYDINLATMA İÇİN ÜRÜNLER

ProStar 2x

fabrika aydınlatma 2x
 • IP67
 • 80W LED
 • Asimetrik lensli
 • Üretim hattı
 • Atölye
 • Depo

ProStar 9x

 • IP67
 • 360W LED
 • Asimetrik lensli
 • Üretim hattı
 • Atölye
 • Depo

ProStar 4x

fabrika aydınlatma 4x
 • IP67
 • 160W LED
 • Asimetrik lensli
 • Üretim hattı
 • Atölye
 • Depo

SkyLine

fabrika aydınlatma
Koruma sınıfı: IP65
Sarfiyat: 36W LED (120cm için)
Gövde: Polikarbon
Soğutucu: Aluminyum
Lens: Opal
Ölçü seçenekleri:
120cm: 36W
150cm: 40W
200cm: 65W
250cm: 75W
 • Üretim hattı
 • Atölye
 • Depo

Üretim hattı üzerinde kullanılabilen aynı zamanda tavaların alt kısımlarına doğrusal şekilde uygulamnabilen fabrika aydınlatma armatürü.

ProStar 6x

fabrika aydınlatma 6x
 • IP67
 • 240W LED
 • Asimetrik lensli
 • Üretim hattı
 • Atölye
 • Depo

Astro

FABRİKA LED PANEL AYDINLATMA
Koruma sınıfı: IP20
Sarfiyat: 36W LED
Gövde: 0,80mm DKP sac
Boya: Elektrostatik
Lens: Opal
Ölçü seçenekleri:
15x120cm
30x60cm
60x60cm
60x120cm
30x120cm
50x70cm
 • Üretim hattı
 • Atölye
 • Depo

Üretim hattı üzerinde kullanılabilen aynı zamanda çelik askı telleri ile sarkıt şeklinde mesafe ayarlaması yapılabilen fabrika armatürü. Fabrikalarda koridor ve ofis aydınlatması olarakda kullanılabilmektedir.

FABRİKA OFİS AYDINLATMALARI

Lineal

Lineer aydınlatma: Fabrika çalışma ofisleri ve karşılama bölümü için sarkıt lineer aydınlatma

fabrika ofis aydınlatma

8x5cm kesit ve 6 metreye kadar uzunlukta üretilebilir.

Gövde: Aluminyum
Askı takımı: Çelik tel
Sarfiyat: 36W LED (120cm için)
Difüzör: Opak

 • Fabrika çalışma ofilleri
 • Karşılama bankosu
 • Toplantı odası

Fabrika ofisleriniz için sarkıt lineer aydınlatma, çalışma masalarında daha verimli bir aydınlatma sağlayarak tasarruf etmenizi sağlar. Çalışma alanına doğrudan yaklaştırılabilen çelik askı telleri sayesinde iyi bir aydınlatma ve estetik bir görünüme sahip olursunuz.

Astro

Opak aydınlatma: Fabrika çalışma ofisleri ve karşılama bölümü için sarkıt lineer aydınlatma

Koruma sınıfı: IP20
Gövde: 0,80mm DKP sac
Boya: Elektrostatik
Lens: Opal
Montaj: Sıva üstü, sarkıt veya sıva altı mdel
Ölçü seçenekleri:
15x120cm 36WLED
30x60cm 20WLED
60x60cm 36W LED
60x120cm 72WLED
30x120cm 36WLED
50x70cm 36WLED
 • Ofis
 • Toplantı odası
 • Depo

Ofislerde, üretim hattında veya depolarda kullanılabilir.

Tela

Üretim tanıtım görseli: Fabrika showroom, toplantı odası ve karşılama bölümünde tanıtım görseli.

Gövde: Aluminyum
Görsel: Özel aydınlatmalı kumaş
Sarfiyat: ölçüye göre değişken
Ölçü: Kişiye özel
Montaj şekli: Duvar yüzeyine, Ayaklı bağımsız veya sarkıt olmak üzere tek yönlü veya çift yönlü

 • Fabrika çalışma ofisleri
 • Karşılama bankosu
 • Toplantı odası

Fabrika ofisleriniz için kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz ve ürün pörtföyünüzü fotoğrafları ilebirlikte gözönde bulundurabileceğiniz aydınlatmalı görsel pano.

Ofis masanızın arkasına firma logonuz ile beraber veya yan duvarlara uygulayabileceğiniz ve istediğiniz zaman görüntüsünü pratik bir şekilde değiştirebileceğiniz üründür.

Fabrika aydınlatma kalitesi neden bu kadar önemlidir?

Renk Oluşturma Endeksi (CRI)

cri

Kalite kontrol sırasında, üretilen malların incelenmesi kalite standartları açısından önemli bir aşamadır. Üretilen ürünlerin renklerinin doğruluğu ancak yüksek CRI ışık altında görülebilir.

Renk Oluşturma Endeksi (CRI)
Fabrika için yüksek tavan LED aydınlatma sistemimiz 90 ila 95 arasında yüksek CRI‘ye sahiptir, bu da nesnelerin gerçek rengini doğru bir şekilde görebildiğimiz anlamına gelir. Önemli olan, özellikle boya üretim tesisi veya doğru renk gerektiren diğer ürünler için bitmiş malları incelememiz gerektiğidir.

Çalıştırma maliyeti

Üretim için güç sarfiyatı
70%
Floresan aydınlatma için güç sarfiyatı
30%
LED aydınlatma için güç sarfiyatı
10%

Gereken güç, tavan yüksekliği ile artar. Bazen 100 ila 300W LED fabrika aydınlatma (300 ila 600W halojen eşdeğeri) kullanacağız. Enerji tasarruflu ve uzun ömürlü bir aydınlatma sistemine sahip olmak, tonlarca elektrik ve gelecekteki lamba değiştirme maliyetinden tasarruf etmenizi sağlar.

Fabrika ışıklarını çalıştırmanın maliyeti nedir? Örneğin, belirli bir alan içinde 300W LED’e ihtiyacımız var, diyor depo, tek parça aydınlatmada işletme maliyeti = 300W x 24 saat x $ 0.12 / 1000 = 0.864 $ ve aylık 25.92 $. Mevcut fabrika aydınlatma sisteminiz halojen veya akkor kullanıyorsa, günlük işletme maliyeti = 1.728 $ ve aylık 51.84 $. LED’i değiştirdikten sonra büyük bir tasarruf olduğunu görebiliriz.

Bakım

Bir diğer önemli faktör ışıkların bakım maliyetidir. Metal halide, cıva buharı veya başka bir HID aydınlatma çözümü kullanıyorsanız, muhtemelen lambaları yılda çok sık değiştirmeniz gerekir. Çünkü bu geleneksel aydınlatma çözümleri için lümen amortismanı çok yüksektir.

Bununla birlikte, LED’imizin 50.000 saat ömrü vardır. Yaklaşık sürer. 7/24 çalışma için 6 yıl veya günde 8 saat açarsanız 17 yıl; Böylece, kurulumda işçilik maliyetinin yanı sıra çok fazla lamba değiştirme maliyeti kaydedebilirsiniz.

Fabrika Aydınlatma Rehberi
Fabrikaların ve işletmelerin çeşitliliği nedeniyle, üretkenliği ve güvenliği sürdürmek ve en uygun üretim ortamına ulaşmak için farklı aydınlatma yöntemleri ve tasarımları vardır.

Daha İyi ışık nasıl yaratırsınız?

Doğru miktar

Bazı ortamlarda, üretim sürecinin geçici olarak askıya alınması önemli ölçüde kayba neden olabilir ve aydınlatma, alanlar için yeterli ve uygun aydınlatma sağlama gibi önemli bir işleve sahiptir.

LED değişimi trendi olarak şu örnekleri verebiliriz;

400 watt LED, 1000 ila 1500 watt metal halid veya floresan lambalarının yerini alırken, 750 watt LED 3000, 4000 veya 5000 watt halojeni lambaların yerini alır.

Bir fabrika nasıl düzgün bir şekilde aydınlatılır? Aydınlatma standartları nelerdir? Ana çalışma alanı üretim hattı için yaklaşık 500 lüks gerekir. Lüks değeri ne kadar yüksek olursa aydınlatma da o kadar parlak olur. Üretim süreci hassas parçaların birleştirilmesini içeriyorsa, 600 ila 1000 lüks öneririz, bu çok daha zordur. Aşağıdaki tablo, fabrika içindeki farklı alanlar için önerilen parlaklık lüksünün özetini göstermektedir.

Fabrika İçi Alan Aydınlatma Alanı Lüks Seviye Standart Öneri:

Fabrika Koridoru: 50 ila 100 lüks
Depolama: 150 ila 300 lüks
Ofis: 200-300 lüks
Üretim Hattı: (Genel) 500-750 lüks
Kalite Kontrol: 600-900 lüks
Hassas Mekanik İşler: 600-1000 lüks

renk sıcaklığıAydınlatma ve fotometrik gereksinimi bildikten sonra, bunu nasıl uygulayabiliriz? Alanına göre uygun gücü seçeceğiz. 1000 metrekarelik bir ortam için 200 x 1000 = 200.000 lümene (LED ışıkların ışık çıkışı) ihtiyacımız var, o zaman 200000/140 = 1430 watt var. İşte – 1000 metre kare alan başına yaklaşık 1500 watt LED ışığa ihtiyacımız var. Ön hesaplama olduğundan, derinlemesine fotometrik aydınlatma planı için lütfen aydınlatma tasarımcımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.

cri renksel geriverim

a) Düşük Sıcaklık Fabrika Aydınlatma

LED ışıklarımız -40 ° C’ye kadar aşırı düşük sıcaklıklarda çalışır, bu da bu ışıkları üretim tesisindeki soğuk depolama ünitesine uygulayabileceğimiz anlamına gelir.

Ayrıca, düşük sıcaklıkta dondurulmuş gıda fabrikasına giderseniz, muhtemelen şaşıracaksınız çünkü neredeyse tüm fabrikalar loş ışıklar kullanıyor. Aslında, güçlü ısı, gıdanın dokusunu ve son kullanma tarihini etkileyecektir. Düşük ortam sıcaklığının korunmasına yardımcı olmak için, fazla ısı üretmeyen LED aydınlatma akıllıca bir seçimdir. İhmal edilebilir enerji halojen veya metal halid ampullere kıyasla ısı enerjisine dönüştürüldüğünden, enerji tasarrufu sağlar ve istenmeyen sıcaklık artışına katkıda bulunmaz. Ürünlerimiz özellikle maden sahaları gibi ağır sanayi için de arzu edilmektedir.

b) Fabrika için Yüksek Sıcaklık LED Işıkları

Yüksek ortam sıcaklığı ayarı için, ışıkların içinde uygun bir ısı emicisi sağlamamız gerekir, çünkü uzun süreli ısı birikimi fabrika ışıklarının zarar görmesine neden olur. Bu durumu ele almak için, 170 lm / W ultra yüksek aydınlatma verimliliğine sahip LED çiplerini kullanıyoruz; ve böylece güç tüketimini azaltır. Ayrıca, etkin termal yönetim sistemi ısı direncini% 80 azaltır. Işıkların içindeki ısı birikimi azalır ve böylece armatürleri korur. Ve led çip sıcaklık direnci 120 ℃ kullanarak kullanım koşulunu sağlamak.

flicker freeFabrika Aydınlatma Rehberi
Fabrikaların ve işletmelerin çeşitliliği nedeniyle, üretkenliği ve güvenliği sürdürmek ve en uygun üretim ortamına ulaşmak için farklı aydınlatma yöntemleri ve tasarımları vardır.

Fabrika aydınlatmasının ortak görevi verimliliği arttırmaktır; ancak, bazı ışık kaynağı türlerinin buna ulaşması çok zordur. Floresan gibi bir gaz deşarj lambası kullanıldığında, çarpma meydana gelebilir. Ayrıca, geleneksel akkor veya halojen ampuller filamanı ısıtmak için% 90’a kadar enerji kullanır ve daha sonra yan ürün olarak ışık yayar. Sonunda enerjinin büyük kısmı boşa gider. Filament, yüksek çalışma sıcaklığı nedeniyle daha ince ve daha ince hale geldiğinden, kolayca söneceklerdir, belki de bu ışıkları birkaç ayda bir değiştirmeniz gerekir, bu da pahalı ve zaman alıcıdır, özellikle bu yüksek defne ışıkları yüksek tavana monte edilir fabrika içinde.

okul aydınlatma 3

Endüstriyel ve tıbbi olmak üzere iki tip temiz oda vardır. Birincisi, tozun üretim hattına girmesini önlemek ve böylece ürün kalitesini sağlamaktır, ikincisi ise mikroorganizma ve bakterilerin ameliyathaneye veya koğuşa girmesini önlemektir.

Fabrika temiz odası aydınlatması aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

a) ışıkların pürüzsüz yüzeyi ve toz birikmez
b) lamba gövdesi statik elektrik üretmemelidir
c) armatürlerde toz geçirmez sızdırmazlık
d) su geçirmez – temizlik odası düzenli olarak temizlenmesi gerektiğinden, lamba da su geçirmez olmalıdır.

okul aydınlatma 3

Birçok üretim prosedürü otomatik olmasına rağmen, ürün kusurlarını çıplak gözle incelememiz gerekiyor. Aydınlatma nesnenin çizik, renk, doku ve diğer özelliklerini kontrol etmek için uygun olmalıdır. Yüksek CRI, düzgün ve parlamayan LED aydınlatma hayati önem taşır.

Endüstriyel ve fabrika uygulamaları için yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı LED yüksek ışıklar sunuyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Verimlilik + uzun ömür - bakım = İyi bir yatırım

Verim

Verimlilik, bir armatürün elektriği ışığa ne kadar iyi dönüştürdüğü ile belirlenir; başka bir deyişle, giren her watt için kaç lümen çıkarırsınız (Lm / W). Modern LED armatürler, diğer ışık kaynaklarından ve hatta daha önceki LED nesillerinden çok daha az güç kullanır. İyi ve çok iyi olmayan LED ürünleri arasında da büyük bir fark var. Eski ışıkların değiştirilmesi, güç tüketimini ve masraflarını azaltmanın çok etkili bir yoludur.

LED ürünlerinin daha pahalı olduğu doğru olsa da, üstün verimlilik yatırımın hızlı bir şekilde kendi maliyetini karşılamasını sağlar. Ömür boyu beklenen ürünlerin çoğu için, azaltılmış tüketim gerçek tasarruflara yol açar.

Ömür

Kaliteli LED ürünleri en az 50.000 saat aynı yüksek kaliteli ışık kalitesini sağlamalı ve bakım gerektirmemelidir. Ürün, minimum yaşam beklentisi geçtiğinde çalışmayı durdurmaz, ancak ışık kalitesi yavaş yavaş düşmeye başlayabilir. Uzun bir ürün ömrü esas olarak bileşenlerin kalitesine ve LED modüllerinin çok ısınmamasına bağlıdır.

17 yıla kadar (günde 8 saat) bir yaşam beklentisiyle, önemli tasarruf potansiyeli açıktır. Modern okul aydınlatmasına yükseltme, okulların güç tüketimini ve maliyetlerini azaltmanın en etkili yollarından biridir.

Montaj İçin:

montaj

Basit montaj - iyi sonuç

Bir montajcı olarak, en iyi ışığı ve en yüksek verimliliği sağlayan ürünü seçmek tek endişeniz değildir. Memnun bir müşteri sağlamanın yanı sıra, kurulumu mümkün olduğunca hızlı ve acısız bir şekilde tamamlamak istersiniz.

Prosky® ürün ailesi, basit bir kurulumu üst düzey ışık kalitesi ve verimliliği ile birleştirmek için özel olarak tasarlanmış eksiksiz bir iç mekan donanım yelpazesinden oluşur. Zarif, minimalist tasarım özellikleri bina genelinde ortak bir görsel kimlik yaratmayı mümkün kılar.

Referans proje

Fabrika aydınlatma

Fabrika aydınlatma

Led panel aydınlatma

Numaraya tıklayarak arayın

Bilgi almak için arayın

Ürünlerimiz için fiyat listesini görebilirsiniz

LED panel fiyatlarını görüntüle