Daha aydınlık bir gelecek

LED Okul aydınlatma İle daha İyi bir öğrenme ortamı yaratın

Geleceği bugün yaptığımız seçimlerle şekillendiriyoruz. Bu özellikle okullarımız için geçerlidir. Kaliteli LED okul aydınlatma ürünlerini tercih ederek, öğrencilere ve öğretmenlere öğrenmenin ve gelişmenin daha kolay olduğu bir ortam sunmanıza yardımcı olacaksınız.

Okul aydınlatma kalitesi neden bu kadar önemlidir?

Daha fazla enerji

daha fazla enerji

Çevremizdeki ışık enerji seviyemizi, ruh halimizi, sirkadiyen ritmizi ve sağlığımızı etkiler. Doğru miktarda fonksiyonel ışık, öğrencilerin ve öğretmenlerin her gün en iyi şekilde yararlanmasını kolaylaştırır.

Daha iyi odaklanma

Yeterli enerjiye sahip öğrenciler, gün boyunca odaklanmayı ve odaklanmayı kolaylaştırır. Bu da daha iyi motivasyona yol açar ve her türlü öğrenme faaliyetine katılmayı kolaylaştırır.

Artan refah

Üstatlık hissi hisseden enerjik öğrenciler daha mutlu. Aynı şey öğretmenler ve personel için de geçerlidir ve bu daha iyi bir öğrenme ortamına ve öğrenciler ile öğretmenler arasında daha iyi bir ilişkiye katkıda bulunur.

Daha İyi ışık nasıl yaratırsınız?

Doğru miktar

Öğrencilerin refahını ve odaklanma yeteneğini korumak için doğru miktarda ışık gereklidir. Ne kadar ışığa ihtiyaç duyulduğu, doğal ışığın aktivite miktarı ve derecesi gibi birçok faktöre bağlıdır.

Bir kara tahta kullanırken, öğretmen ve karatahta üzerinde yeterli ışık olmalıdır. Bu, herkesin sınıfı takip etmesini sağlar ve öğretmenin her öğrenciyle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Işıkları kısma yeteneği parlamayı ve yansımaları önlemeye yardımcı olur ve bir projektör veya ekran kullanırken çok önemlidir. Gruplar halinde çalışırken, tüm çalışma yüzeylerinde daima yeterli ışık olmalıdır.

okul aydınlatma

okul aydınlatma 2

Doğru miktarda ışık her zaman yeterli değildir; ışık da eşit olarak dağıtılmalıdır. Düzensiz veya çok odaklanmış ışık, parlak yüzeylerde istenmeyen gölgeler ve hoş olmayan yansımalar ve parlamalar yaratır.

Mikro prizmatik optikli (bir difüzör) armatürler, bağlantıdan çıkarken ışığı dağıtarak eşit ve hoş bir ışık sağlar. Işığın dağıtılması, sadece doğrudan kaynaktan çalışma yüzeyine gitmek yerine, birden fazla yönde yayıldığı ve duvarları ve diğer yüzeyleri yansıttığı anlamına gelir. Çalışma yüzeyine birçok açıdan düşen ışık gölgeleri ve parlamayı ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

renk sıcaklığıRenk sıcaklığı Kelvin cinsinden ölçülür ve ışığın ne kadar beyaz olduğunu gösterir. Sayı ne kadar yüksek olursa ışık o kadar beyaz olur. Renk sıcaklığı refahımız ve enerji seviyemiz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

2500 veya 3000 Kelvin içeren ışık, genellikle hoş olarak algılanan sarımsı, sıcak bir renk kalitesine sahiptir. 4000 Kelvin ışık, uyanık kalmamıza ve daha uzun süre odaklanabilmemize yardımcı olan daha beyaz, daha nötr bir kaliteye sahiptir. Hangi renk sıcaklığını seçmeniz gerektiği oda tipi, doğal ışığa erişim ve tercih gibi faktörlere bağlıdır.

cri renksel geriverimRenk oluşturma veya RA, ışığın ortamdaki doğal renkleri ne kadar iyi oluşturduğunun bir ölçüsüdür. Yüksek kaliteli ışıkta nesneler ve yüzeyler, doğal ışık tarafından üretilenlere çok yakın renk tonlarına sahip olmalıdır.

Okul aydınlatmasının renkleri doğru bir şekilde oluşturma yeteneği, renklerin öğrenme deneyiminde büyük rol oynadığı düşük sınıflarda özellikle önemlidir. Işığın spektrumdaki tüm renkleri içermesini sağlayarak uygun renk oluşturma elde edilir. İçeride, 80’lik bir RA (0 ila 100 arası bir ölçekte) iyi kabul edilir.

flicker freeParlamaya doğrudan ışık veya diğer yüzeylerden yansımalar neden olabilir. Göze çok fazla ışık girerse, bu zamanla zorlanmaya, rahatsızlığa, bitkinliğe ve baş ağrısına neden olur. Ekranlardaki parlama ve yansımalar görmeyi zorlaştırabilir.

Parlamayı önlemenin en iyi yolu, doğru miktarda ışığı doğru dağıtımla sağlamak ve ışığı dağıtan mikro prizmatik optikler kullanmaktır. Dağınık ışık daha az yoğundur ve beyaz veya parlak yüzeylerde parlamayı ve yansımaları önler. Bilgisayar ve tablet ekranları birçok sınıfın hayati bir parçası haline geldiğinden parlamayı ve yansımaları minimumda tutmak daha da önemli hale geldi.

okul aydınlatma 3Eski ışık kaynakları, düşük kaliteli bileşenler veya arızalı güç kaynakları genellikle titrek ışıklara yol açar. Hem algılanabilir hem de algılanamaz titreme, refahımızı ve odaklanma yeteneğimizi incitir.

Okul aydınlatması için kullanılacak tüm ürünler titreme için katı standartlara uygun olmalıdır. Ürün ömrü boyunca bu standartlara uymak, yüksek kaliteli bileşenler ve en son üretim ve test yöntemleri kullanılarak elde edilir.

Verimlilik + uzun ömür - bakım = İyi bir yatırım

Verim

Verimlilik, bir armatürün elektriği ışığa ne kadar iyi dönüştürdüğü ile belirlenir; başka bir deyişle, giren her watt için kaç lümen çıkarırsınız (Lm / W). Modern LED armatürler, diğer ışık kaynaklarından ve hatta daha önceki LED nesillerinden çok daha az güç kullanır. İyi ve çok iyi olmayan LED ürünleri arasında da büyük bir fark var. Eski ışıkların değiştirilmesi, güç tüketimini ve masraflarını azaltmanın çok etkili bir yoludur.

LED ürünlerinin daha pahalı olduğu doğru olsa da, üstün verimlilik yatırımın hızlı bir şekilde kendi maliyetini karşılamasını sağlar. Ömür boyu beklenen ürünlerin çoğu için, azaltılmış tüketim gerçek tasarruflara yol açar.

Ömür

Kaliteli LED ürünleri en az 50.000 saat aynı yüksek kaliteli ışık kalitesini sağlamalı ve bakım gerektirmemelidir. Ürün, minimum yaşam beklentisi geçtiğinde çalışmayı durdurmaz, ancak ışık kalitesi yavaş yavaş düşmeye başlayabilir. Uzun bir ürün ömrü esas olarak bileşenlerin kalitesine ve LED modüllerinin çok ısınmamasına bağlıdır.

17 yıla kadar (günde 8 saat) bir yaşam beklentisiyle, önemli tasarruf potansiyeli açıktır. Modern okul aydınlatmasına yükseltme, okulların güç tüketimini ve maliyetlerini azaltmanın en etkili yollarından biridir.

Montaj İçin:

montaj

Basit montaj - iyi sonuç

Bir montajcı olarak, en iyi ışığı ve en yüksek verimliliği sağlayan ürünü seçmek tek endişeniz değildir. Memnun bir müşteri sağlamanın yanı sıra, kurulumu mümkün olduğunca hızlı ve acısız bir şekilde tamamlamak istersiniz.

Prosky® ürün ailesi, basit bir kurulumu üst düzey ışık kalitesi ve verimliliği ile birleştirmek için özel olarak tasarlanmış eksiksiz bir iç mekan donanım yelpazesinden oluşur. Zarif, minimalist tasarım özellikleri bina genelinde ortak bir görsel kimlik yaratmayı mümkün kılar.

Referans proje

Okul aydınlatma - Başakşehir

İlköğretim Okulu’nda derslikler, etkinlik odaları ve mutfak, Prosky® Sıva üstü donanımları ile geliştirildi. Öğrenciler, öğretmenler ve montajcılar sonuçtan memnunlar.

“Hepimiz bunun iyi çalışan iyi bir ürün olduğunu kabul ediyoruz. Uygun aydınlatma bizim için önemlidir. Daha iyi bir öğrenme ortamı yaratır ”- Gökhan Selçuk, yönetici.

Aşağıdaki galeride daha fazla fotoğraf görün.

Led panel aydınlatma

Ürünlerimiz için fiyat listesini görebilirsiniz

LED panel fiyatlarını görüntüle