Backlight LED panel nedir? Backlight LED armatür ve özellikleri

  • Post Author:
  • Post Category:SSS

backlight LED panelLED aydınlatma sistemlerinde çok sık karşılaşılan bir terim olan Backlight LED panel veya diğer adıyla backlight LED armatür, LED panelin aydınlatma şeklini ifade eder. İngilizce bir kelime olan “Backlight”  kelime arkadan aydınlatma anlamına gelir. Bu nedenle backlight LED panel arkadan aydınlatmalı LED armatür demektir.

Backlight LED armatür ile birlikte yaygın olarak kullanılan diğer bir LED panel çeşidi ise “Edgelight” yani kenardan aydınlatmadır.

Bu ürün çeşidi slim LED panel olarak da bilinmektedir.

Slim LED paneller ince bir tasarıma sahip olması nedeniyle birçok tüketici tarafından tercih edilmiştir. Fakat son dönemlerde çok düşük kalitede slim LED panellerin tavan aydınlatma için piyasaya sürülmesi, tüketiciyi backlight LED panel modellerine yönlendirmiştir.

Backlight LED panel ile Edgelight panel farkı nedir?

En önemli fark yazımızda bahsetmiş olduğumuz gibi aydınlatma sisteminin iki farklı şekilde olmasıdır. Yani backlight LED panel modellerinde arkadan aydınlatma kullanılırken diğer LED panellerde kenardan aydınlatma sağlanmasıdır.

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.