Yapay pencere ve Sanal pencere panelleri – LED aydınlatmalı

 

Yapay pencere
Yapay pencere

Yapay pencere uygulama alanları, sanal pencere nereye uygulanır?

Ev, işyeri ve showroom alanları için bodrum katlar, penceresiz kapalı alanlar, perde satışı için teşhir duvarları, çalışma ofisleri, okullar, hastaneler vb. tüm kapalı alanlarda ihtiyaç halinde veya dekoratif amaçlı olarak yapay pencere uygulaması yapılabilir.

Yapay pencere modelleri slim ve diğer modeller arasındaki far nedir?

Slim yapay pencere modelleri sıva üstü uygulandığında sadece 1cm kalınlığında olması nedeniyle sanki duvarda pencere için bir boşluk açılmış ve yapay pencere panelleri bu boşluğun içine yerleştirilmiş izlenimi vermektedir.

Slim olmayan diğer modeller ise iki farklı türde uygulanabilir. Slim olmayan diğer yapay pencere modelleri 6,5cm panel kalınlığı olması nedeniyle, uygulanacak duvarda alçıpan nish veya duvarın panel kalınlığı kadar kırılarak derinleştirilmesi ile uygulandığında yine güzel bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Diğer yapay pencere modellerinin uygulanması

Slim olmayan paneller doğruda sıva üstü olarak uygulandığında ise Yapay pencerenin bulunduğu alan duvar yüzeyine göre panel kalınlığı kadar dışarıda kalacaktır. Fakat bu durum büyük uygulamalarda kolon çıkıntıları ile yine gizlenebilir.

Duvarda kolonlar arası yapay pencere

Yapay pencerenin uygulanacağı alan yatayda bir kolondan başlayıp diğer kolona kadar, dikeyde ise zeminden tavan yüzeyine kadar devam ediyor ise, sonuç olarak slim yapay pencereden bir farkı olmayacaktır. Kolondan kolona olan mesafe slim olmayan modellerdeki çeşitli ölçülerin kombinasyonu ile neredeyse tam olarak ayarlanabilir.

Eğer yine de az bir mesafe boşluk kaldıysa bu boşluğun üzeri perde ile kapatılabilir veya bu boşluk alçıpan ile kapatılabilir.

Slim yapay pencerede uygulama kolaylığı ve diğer arkadan LED aydınlatmalı model

Slim yapay pencere modelleri her bir panel iki dubel ve vida ile tıpkı bir tablo gibi duvara asma yöntemi ile uygulanmaktadır.

Yapay pencere fiyatları nasıl belirleniyor?

Yapay pencere modellerimizde fiyatlar panel adeti olarak belirleniyor. Slim ve diğer arkadan aydınlatmalı modeller arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Seçeceğiniz görüntü fiyatı etkileyen bir parametre olmadığından ve ürünler seri üretim olduğundan fiyatlarda standart liste üzerinden uygulanmakta ve bazı durumlarda fiyat indirimi de yapılabilmektedir.

Uygulanacak görüntünün belirlenmesi

Görüntüler sayfanın devamında bulunan görüntü seçenekleri galerisinden belirlenebileceği gibi kişiye özel görüntüler de belirlenebilir. Kişiye özel görüntü istemeniz durumunda görüntüyü firmamıza göndermeniz ve baskı öncesi kontrollerin yapılması gereklidir.

Yapay pencereye benzer diğer ürünler ile yapay pencere arasındaki farklar

Pencereden manzara duvar kağıdı, pencere duvar kağıdı, pencereden görünümlü duvar kağıdı, pencere desenli duvar kağıdı, 3d pencere devar kağıdı, pencere görünümlü tablo vb. ürünler kesinlikle yapay pencere DEĞİLDİR.

Işık almayan odaların, bodrum katlardaki evlerin ve bodrum kat ofislerin aydınlatılması

 

Yapay pencere panellerinde görüntü kalitesi ve önemi

sanal pencere baskı test 1
sanal pencere baskı test 1

Kullanım amacı öncelikli olarak penceresiz karanlık odaların ve ışık girmeyen kapalı alanların pencere varmış gibi ferahlatılması olan yapay pencere panellerindeki görüntü kalitesi oldukça önemlidir.

Amaç olarak gerçeğe en yakın olacak şekilde tasarlanan panellerdeki görüntünün baskı kalitesi ve aydınlatma kalitesi ne kadar iyi olursa sonuç bir o kadar iyi olacaktır. Kullanılan görselin ışığı kesmeyen bir medya üzerine baskı yapılması esastır.

Test fotoğraflarında da görüldüğü gibi solda bulunan görsel sıradan baskı teknikleri ile yapıldığından ışığı azaltmakta ve baskı medyasının üzerinde dokular rahatsız edici bir şekilde gren benzeri noktacıklara sebep olmaktadır.

Sağdaki fotoğrafta ise ışık geçirgenliği yüksek özel baskı malzemesi kullanılması ile pencere alanından alınabilecek ışık miktarı maksimumda tutulmuştur.

sanal pencere baskı test 2
sanal pencere baskı test 2

Ayrıca kullanılan mürekkep kalitesi ile renkler daha doygun ve gerçeğine en yakın şekilde sanal pencere etkisine katkı sağlamıştır.

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.